Etický kodex

Co je etický kodex kempaře?

Etický kodex kempaře je souhrn rad a doporučení, jak se chovat při nocování s glampervanem v kempu i ve volné přírodě „na divoko“. Vychází z domácích i zahraničních zkušeností a zahrnuje nejčastější chyby a prohřešky, kterých se lidé dopouští.

Proč vznikl etický kodex?

Glamping, kemping či karavaning se v celé Evropě těší čím dál větší oblibě a věnuje se mu stále více lidí. To s sebou nese větší tlak na infrastrukturu (kempy a STPL) i životní prostředí (kempování na divoko).

Čím více budou lidé porušovat základní pravidla, tím dříve přijdou zákazy, omezení, regulace a pokuty. Dodržováním těchto zásad pomůžete k zachování volnosti kempování a budování dobrého obrazu kempařů a karavanistuů v ČR i zahraničí.

Naše služba je pro všechny, kteří rádi cestují, mají rádi přírodu a také jí respektují. Aby naše služba mohla fungovat dlouhodobě tak se také musíme snažit, aby byla vnímána jako bezproblémová a udržitelná. Všichni, kteří chtějí využít naše vozy a cestovat s nimi, musí současně souhlasit a řídit se naším etickým kodexem. 

Zanechej místo čisté.

Každé místo, na kterém zastavíš, aby sis uvařil, odpočinul, přespal, musí zůstat čisté i po tvém odjezdu. Vždy hlídejte abyste na místě nezanechali zbytečné otisky Vaší přítomnosti. 

Chováme se k přírodě s respektem.

Každé místo, které navštívíš bude určitě nádherné a mělo by zůstat i pro ostatní. Chovej se ohleduplně k fauně i flóře a vždy dodržuj místní pravidla parků, chráněných oblastí a jiná nařízení.

Chováme se k lidem s respektem.

Na mnoho místech se můžeš setkávat s ostatními cestovateli či místními lidmi. Chovej se proto taky, aby si nikoho nerušil hlasitou hudbou, křikem, či opileckým chováním.

Dodržování místních pravidel.

Je nezbytné pro klidné cestování a přenocováni dodržování vždy místních pravidel a zákonů. Vždy si ověřte, že můžete na místě přenocovat bez porušováni zákonů.

 

Nedělám ostatním, co sám nemám rád.

V případě nouze vždy pomůžu ostatním karavanistům či kempařům.

 

 

× Jak Vám mohu pomoci?